FAR-INFRARED SAUNA

Infrared Saunanın Faydaları:

Klasik sobalı tip saunalarda ısı konveksiyonel olarak etki eder. Yani sauna içerisinde sirküle olan sıcak hava vücudunuza temas eder, bu sayede terleme sağlanır.

Toksinleri Uzaklaştırır

Klasik bir saunanın ısısı vücudun 5-6 mm altına kadar etki edebilir ve terleme de genel olarak yüzeysel olarak kalır. Far-Infrared ısı ise radyan bir ısıtma sistemidir. Tıpkı güneş gibi, etki ettiği alandaki havayı değil cisimleri ısıtır ve deriye işler. Vücudunuzdan 4 cm derine kadar etki edebilen bu ısı klasik saunaya göre 7 kat daha fazla toksin atımı sağlar. Infrared saunalar vücuttan 100 birim terleme ile 20 birime kadar toksin atabilir.

Kilo vermeye yardımcı olur:

Infrared ısı sistemi ile derinden ısınan vücutta yağ yakımı hızlanır. Vücudumuzda yağ tabakası derinin yaklaşık 1 cm altından itibaren başlar. Klasik sobalı tip saunalarda sıcaklık derinin 5-6 mm altına işleyebilirken, infrared saunada ısı derinin 4 cm altına kadar etki ederek yağ hücrelerini rahatlıkla parçalayabilir. Bu sayede bir seansta 600-700 kalori yakabilirsiniz.

Ağrı gidericidir:

Far-Infrared ısı, romatizmal ve kas-eklem ağrıları giderir. Vücudun doğal ağrı kesicisi, endorfinin salgılanmasını sağlar. Endorfin, morfinin bin katı daha güçlü ve vücudun kendisi tarafından doğal olarak üretilen bir salgıdır. Bu sayede kas ve kemik sisteminden ve eklemlerden kaynaklanan her türlü ağrıyı gidererek rahatlama sağlar Kireçlenme durumlarında da etkisini hızla görebileceğiniz bir sistemdir.

Kalp sağlığını korur:

Infrared saunanın sağladığı derin ısı ile kan damarları genişler. Bu sayede temiz kan vücudun en uç noktalarına kadar rahatlıkla ulaşabilir. Hiper tansiyona karşı etkilidir. Kolesterolü düşürür ve nabzı düzenler.

Cildi canlandırır ve güzelleştirir:

Infrared sauna, derinin altında biriken yağların, toksinlerin, kimyasalların ve diğer zararlı maddelerin terleme ile dışarı atılmasını sağlar. Bu sayede sizi selülit, akne, egzama ve benzeri cilt rahatsızlıklarından kurtarır. Derinize kaybettiği esnekliğini ve yumuşaklığını geri kazandırır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir:

Far-Infrared ısı sistemi kanda kümelenmiş akyuvarları uyararak aktif olmalarını sağlar. Genel vücut sisteminin düzenli olarak çalışmasını da sağladığı için bağışıklığı güçlendirir. Derin ısı sistemi ile kış üşümelerini azaltır, soğuk algınlığı gibi durumlar ortadan kalkar.

Stresi uzaklaştırır:

Infrared sauna ile nefes alımı yavaşlar, kan damarları açılır ve kaslar gevşer. Böylece ağrı hem kaslarda hem de eklemlerde kaybolmaya başlar. Vücut bu değişiklikleri algıladığında doğal olarak gevşemeye, sakinleşmeye ve stresten uzaklaşmaya başlar.

Saunamız kişiye özel olarak kullanılmaktadır.

Kategori: Sauna

Diğer Hizmetlerimiz

FAR-INFRARED SAUNA

Süre : 20 DK.